جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

2000 هکتار باغ به مجموعه باغات پسته سروستان افزوده خواهد شد

  فرماندار سروستان در جلسه کارگروه بخش کشاورزی که با حضور باغداران و تولیدکنندگان پسته همراه بود از افزایش 2000 هکتاری باغات پسته در سروستان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار سرو آنلاین، احسان خازن فرماندار شهرستان سروستان در جلسه ای که با حضور مدیرکل تعاون روستایی استان فارس، هیئت رئیسه انجمن پسته ایران و جمعی از باغداران و تولیدکنندگان پسته این شهرستان همراه بود ضمن تاکید بر ضرورت تغییر الگوی کشت، حمایت خود را از افزایش سطح باغات پسته در سروستان اعلام کرد و افزود: آمادگی واگذاری زمین جهت احداث باغات جدید پسته به تولید کنندگان این محصول مهم و صاداراتی در سطح شهرستان سروستان از طریق اراضی ملی و جهاد کشاورزی را داریم.

  وی در ادامه افزود: با توجه به پروژه ملی انتقال پسآب تصفیه شده شیراز به سروستان و حل مشکل کمبود آب طی سال های آینده، سروستان پتانسیل افزایش سطح باغات پسته تا 4000 هکتار را دارد و امیدواریم با همکاری مسئولین  استانی و کشوری و همچنین تلاش بیش از پیش باغداران و تولیدکنندگان، این پروژه هر چه سریعتر عملیاتی و اجرایی شود.

  در ادامه این جلسه نائب رئیس انجمن پسته ایران در سخنانی ضمن تاکید بر ضرورت تغییر نگاه دولت به مساله تولید پسته پرداخت و افزود: تحریم های اقتصادی دشمنان علیه ایران یک فرصت استثنایی در جهت افزایش تولید ملی و صادرات غیرنفتی می باشد و باید قدر این فرصت ایجاد شده را دانست.

  حل مشکلات فنی تولید این محصول، بازاریابی و ارائه تسهیلات ویژه در جهت تقویت نقدینگی تولیدکنندگان از خواسته های باغداران پسته در این جلسه بود که به سمع و نظر مسئولین حاضر در جلسه رسید.

  خاطر نشان می شود در حال حاضر شهرستان سروستان  دارای 2000 هکتار باغ پسته مکانیزه و فعال می باشد و یکی از تولیدکنندگان مهم این محصول با ارزش در استان و کشور است.

  منبع:سروآنلاین


  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 3 خرداد 1392
  منبع
  برچسب ها : پسته ,سروستان ,جلسه ,باغات ,تولید ,شهرستان ,باغات پسته ,شهرستان سروستان ,2000 هکتار ,ضرورت تغییر ,انجمن پسته ,
  2000 هکتار باغ به مجموعه باغات پسته سروستان افزوده خواهد شد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر